+ 86 021 67109909     + 86 18017809222
сите категории

Дома> Производи > SF6 Инструмент и опрема > Мерач на густина

  • Мерач на густина на гас од серијата SGE-60B SF6
  • Мерач на густина на гас од серијата SGE-60B SF6

Мерач на густина на гас од серијата SGE-60B SF6

Опис:

Целосно заменете го традиционалниот манометар SF6 за целосно да го решите феноменот на погрешно читање на корисникот.
Оваа серија на мерачи на густина главно се користи за следење на густината на гасот SF6 во затворени контејнери. Може да се користи нашироко во прекинувачи SF6, ормари со прстенести мрежи, кабинети на надувување, прекинувачи на колона, трансформатори и трансформатори и е погоден за надворешни тешки надворешни услови.

  • Опис на производот

Главна карактеристика
1.Компактно запечатување, помало од 1x10-8mbar.1/s
2. Компонентата за сензори за температура прифаќа увезени материјали, со голем опсег на компензација на температурата, висока прецизност, стабилни перформанси и сигурност
3. На густината не влијае температурата на околината
4. Надворешната обвивка е изработена од нерѓосувачки челик и убава на изглед
5. Ниво на заштита на школка IP68
6. Безбеден за употреба, лесен за одржување и флексибилен за инсталирање
7. Цената е погодна, е замена на обичната опрема за откривање притисок SF6.

Технички параметри

Мерење опсег

1.0 ~ 2.0 бари апс

точност

Ниво 2.5

животната средина

температура: -40 ° C ~ +60 ° C (гасовита),

релативна влажност ≤ 95% RH

Запечатување

≤1x 10-8mbar.1/s (тест за гас на хелиум)

Надворешен дијаметар

Φ60mm

инсталација

Аксијално или радијално

Контактирајте нѐ