+ 86 021 67109909     + 86 18017809222
сите категории

Дома> Производи > SF6 Инструмент и опрема > Реле за густина

  • Реле за густина на гас од серијата SGE-60M SF6
  • Реле за густина на гас од серијата SGE-60M SF6

Реле за густина на гас од серијата SGE-60M SF6

Опис:

Се користи за контрола и следење на густината на гасот SF6 во затворени контејнери. Може да се користи нашироко во прекинувачи SF6, мрежести кабинети, кабинети на надувување, прекинувачи на колона, трансформатори и надворешни сурови надворешни услови. Како одговор на истекување на гас во електричната опрема SF6, алармниот сигнал се издава навреме, а алармот е затворен.
Сигналот за заклучување и алармниот сигнал за наднапон обезбедуваат безбедно функционирање на електричната опрема SF6.

  • Опис на производот

Главна карактеристика
1.Дизајн против вибрации без масло
2.Компактно запечатување, помало од 1x10-8mbar.1/s
3.Уникатен дизајн на контакти
4. Користење на авијација приклучок
5.Три пара контакти
6.Хуманизиран дизајн на разводна кутија
7.Не'рѓосувачки челик заштитува школка
8. Разни зглобови
9. Подебели, помали димензии, полесни и лесни за нанесување во различни инсталации

Технички параметри

Запечатување

1x10-8mbar./s (тест за гас на хелиум)

Оцена за контакт

AC 250V 3A DC 250V 0.2A

Анти-вибрации  

30м/с2

Отпорност на удар

300м/с2

точност  

Ниво 1.5 (на 20 ° C)

Ниво 2.5 (-40). ° C ~ 60 ° C)

работна средина

Температура: -40 ° C ~ + 60 ° C, релативна температура 95% RH

Број на контакти

Два пара

Притисокот на контролниот излез

(аларм, заклучување) назначено од корисникот

ниво на заштита 

IP68

Изолација

2KV 1мин

Контактирајте нѐ